Ankara Anlaşması Başvuru Yapma (4.Bölüm)

« 3.Bölüm’e git

Sonraki adım Pay For IHS (Immigration Health Surcharge). Göçmenlik Sağlık Ücreti, vize başvurunuzun bir parçası olarak doğabilecek sağlık masrafının tahsil edildiği bölümdür. Bu aşamada Visa4UK sitesinden GOV.UK sitesine yönlendirilecek ve işleme burada devam edeceksiniz. Normal koşullarda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunuz ve başvurunuzu TR’den yaptığınız için herhangi bir masraf çıkmayacaktır.

Continue butona bastığınızda GOV.UK sayfasına gideceksiniz ve buradaki bilgileri tamamlamanız isteniyor. Bu bilgileri tamamlayıp ilerliyorsunuz. Sonuç olarak aşağıdaki gibi ekranlar gelmeli.

Siteye döndüğümüzde durum aşağıdaki gibi olmalı:


Son olarak da Pay For Application adımını tamamlayarak Visa4UK sitesindeki işimizi bitiriyoruz. Burada da yine aşağıda gördüğünüz gibi herhangi bir ücret ödemiyoruz.

Başvurunun tamamlandığına dair aşağıdaki bilgiyi göreceğiz:

Ve artık başvuru özet bilgisinde Complete olarak görüyoruz:

Visa4UK sitesindeki son işimiz; Print Application butonu ile oluşturduğumuz ve başvurumuza ekleyeceğimiz başvuru formunu PDF olarak indirip saklayacağız. Bu form başvurumuzun olmazsa olmazı.

-Peki işimiz bitti mi?
-Tabii ki hayır (:

5.Bölüm’e git »

“Ankara Anlaşması Başvuru Yapma (4.Bölüm)” için 5 yorum

  1. Turan bey, oldukça açıklamalı ve faydalı bir yönlendirme yapmışsınız. 4. bölüm sonrası yapılacaklarla ilgili ne zaman yazılı açıklamalarınıza devam edeceksiniz. Saygılarımla.

  2. merak etttiğim 2 soru var
    1. Ankara anlaşması sonuçlanma süresi 12 haftaya kadar çıkarılmış ben bunu farketmedim 29.12.2017 ye yani 1 ay sonrasına gidiş tarihi belirledim doldurduğum formda bu sıkıntı çıkarır mı ? 🙂

    1. Normal koşullarda yaratmaz. Ancak 29.11.2017’de başvuru formunu verdiyseniz ve vizeniz olumlu sonuçlanırsa, tahmini olarak Şubat-2018’in son haftası gibi açıklanır ve vizeniz kararın çıktığı tarihte başlar. Örneğin vizeniz 24 Şubat’ta çıktı ve karar 1-2 Mart gibi açıklansa bile, vizeniz 24-Şubat ile 24 Mart arasında geçerli olacak ve UK’e gelip BRP kartınızı almak için önünüzde 3 hafta gibi bir zaman kalıyor olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir