Ankara Anlaşması Başvuru Yapma (1.Bölüm)

Ankara Anlaşması vizesi aslında aşağıdaki linkte yer alan ve resmi adı “Turkish Businessperson visa”‘dır (Türk İşadamı vizesi) . Ankara Anlaşması halk arasındaki ismidir ve genelde böyle bilinir. Konuyla ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.gov.uk/turkish-business-person

Başvuru işlemine öncelikle aşağıdaki linkteki web sitesine üye olarak başlıyorsunuz:
https://www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome

Üye olup ilk kez giriş yaptığınız karşınıza aşağıdaki menü gelecek:


Apply For Myself” linkine tıklayarak başvuruyu başlatıyoruz, gelen bilgilendirme ekranında butonuna basarak ilk aşamaya geçiyoruz ve aşağıdaki ekran karşımıza geliyor. Tüm bilgileri eksiksiz dolduruyoruz:

DİKKAT: Burada “Date of Intended Travel” yani İngiltere’ye gitmeyi planladığınız tarihi seçiyorsunuz. Bu tarihin gerçekçi olması için, belge teslim randevusu ve karar aşamalarını göz önünde bulundurarak en azından 1 ay sonrasını vermelisiniz.


Bu bilgileri tam olarak doldurduktan sonra alt bölümdeki Select Visa Type kısmında vize tipini seçeceğimiz alanlar belirecek. Burada sırasıyla aşağıdaki görüntüdeki seçenekleri seçiyoruz ve “Create Application” butonuna tıklayarak başvurumuzu resmen başlatıyoruz:


Bu aşamadan sonra ana ekrana dönüyorsunuz ve oluşturduğunuz başvurunun kayıt durumuyla ilgili özet bilgisini göreceğiniz bir bilgi geliyor:
Buradaki “GWF” ile başlayan Reference bilgisi artık sizin resmi olarak başvuru numaranızı temsil ediyor. Sağdaki bölümde bulunan butonlardan siyah renkli olan şu an aktif olarak bulunduğunuz aşamayı gösteriyor. İlerledikçe butonlar yeşile dönecek ve sıradaki adım siyah olacak.

2.Bölüm’den devam et »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir